SPAIN ESSENTIALS

Pokud tento článek čtete krátce po jeho vydání, patrně už jsme někde vysoko v oblacích, na cestě do slunného Španělska. Sepsali jsme pro vás pár tipů “k moři”, tady jsou.

1. občanský průkaz nebo cestovní pas?

Pokud se rozhodnete, že zůstanete v Evropě, do většiny destinací postačí občanka. Dokonce i do Bulharska, které je sice v EU, ale není v Schengenském prostoru a lítá tak z ruzyňského letiště z terminálu 1, což pro nás bylo zajímavým zjištěním.

2. kde vyměnit peníze a kam je šikovně schovat

Od nepaměti měníme peníze ve směnárně na rohu Kaprovy a Maislovy ulice v Praze. Když kouknete sem, zjistíte, že mají tzv. VIP kupón. Ten stačí ukázat slečně na přepážce a hned máte o trošku lepší kurz. S sebou si pak vždycky bereme navíc jednu malou peněženku, do které si ukládáme “drobné” na útratu na pláži. Ten zbytek putuje do trezoru. Letos to vyhrála tato šikovná peněženka do Reebok.

3. co s sebou na pláž?

Tak tady asi nepřekvapíme – plavky, ručník, nafukovací balon (máme akorát tento od Radio Arabella, ale furt lepší, než nic), opalovací krémy (a taky ty poopalovací, doporučujeme ty od Panthenol, ty jsou vážně super) a samozřejmě šikovnou láhev na vodu.

4. kde sehnat prima brýle a boty?

Jelikož každý volíme trochu něco jiného, nakupujem i v jiných obchodech. Proto v našem kufru najdete několik párů pohodlných žabek (F&F, Baťa…), TOMSy z DESTROYe, plátěný VANS a tak. Brýle už ze zásady kupujeme v H&M, když se nám je totiž podaří nerozbít, nepoškrábat nebo neztratit v rámci jedné sezóny, slavíme.

5. doplňky?

No, přece jen, jsme kluci. Moc toho asi nevymyslíme. Máme vždy hodinky, a teď nově i tento stylový kožený náramek od TOMMY HILFIGER. Nějaký tip, co nám schází? Těšíme se na komentáře!

6. pár rad a věcí, které se na fotku nevešly

Určitě si pořiďte zámečky na kufr, takové ty certifikované TSA zámky, které jsou označeny znakem červeného diamantu. Tyto zámky mohou pracovníci ostrahy letiště odemknout speciálním klíčem bez toho, aby je jakkoliv poškodili. Nově jsou totiž na letišti V. Havla namátkové kontroly odbavených zavazadel. Jo a pokud budete jako my pár hodin před odletem shánět visačky (jmenovky) na kufr, tak přidáváme pár tipů. Obuvnictví, brašnařství – 2 ks za cca. 300 Kč, Decathlon – 2 ks za 120 Kč, usměvavá slečna v cestovce – 4 ks za 0 Kč. 🙂

Snad jsme neopoměli nic důležitého, až se vrátíme ze Španělska, určitě vás zahltíme foto i videočlánem, každopádně celý týden budeme přidávat fotky na FACEBOOK a INSTAGRAM, tak nezapomeňte dát follow, budeme moc rádi! Hezký zbytek dne přejeme! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek