ESPAÑA 2017

Řecko? Španělsko? Itálie? Exotika? Letos to bylo sakra těžké, favoritů bylo hned několik, ale nakonec jsme vybrali právě sluncem zalité Španělsko. A nemohli jsme udělat lépe. V dnešním článku vám shrneme celý týden a přikládáme i spoustu fotografií, tak pokračujte dále!

Na dovolenou jsme se vydali na konci července, a to s cestovní kanceláří Firo-tour. Vybírali jsme mezi několika destinacemi, nakonec nás ale nejvíc uchvítilo letovisko Calafell ve španělském Katalánsku. Toto malé, původně rybářské městečko se nachází při pobřeží Costa Dorada, a pyšní se desítkami kilometrů krásných písečných pláží. Zde, v hotelu 4R Miramar jsme strávili sedm nocí s all-inclusive. Ale vše popořadě.

Odlétali jsme, jak jinak, z Prahy. Příjemným překvapením bylo, že ČSA na náš let nasadila velkokapacitní letoun Airbus A330-323 s kapacitou 276 míst. Na cestě tam jsme seděli na dvou prostředních místech ze “čtyřky”, po cestě zpátky jsme si chytře zažádali o dvě krajní místa u okénka. Oba lety byly naprosto skvělé a celé posádce děkujeme! Snad jen, pokud míváte hlad na palubě, nesedejte si do padesáté řady jako my. Budete hlady až do přistání.

Do Barcelony jsme přiletěli kolem poledne. Barcelonské letiště je nádherné, ale taky velké a přeplněné. Ozvlášť, když jste první “venku” a hledáte vaši delegátku, schovanou s espressem v kavárně – mimochodem, našli jsme ji. Do hotelu, vzdáleného asi 50km od letiště, nás dovezl autobus. Cestou podél pobřeží nám slečna delegátka povídala o Katalánsku, jeho historii, místních zvycích, jídle a nápojích. Během chvilky jsme se ujistili, že se sem musíme někdy vrátit, a to vše poznat hlouběji. Malé tajemství: od října začína z Prahy lítat Ryanair do Barcelony, Madridu a Malagy za naprosto skvělé ceny, tak pokud máte čas, vyražte na výlet!

Celý týden jsme strávili v hotelu 4R Miramar. Jelikož to byla naše první společná dovolená, museli jsme najít kompromis mezi tím, co každý z nás preferoval. A tak jsme hledali. Dlouho. Nakonec se nám ale podařilo najít hotel, který nabízel all inclusive, byl u písečné pláže, byl čistý, s dobrým jídlem i skvělými rencenzemi. Jo a nestál desítky tisíc. Tadá, to je on, 4R Miramar. Opravdu, byli jsme nadmíru spokojeni a snad jediné, na čem by mohli trošku zapracovat, je síla wifi signálu, ale v dnešní době evropského non-roamingu to člověk stejně moc neřeší.

Hned po příjezdu jsme odhodili kufry, nahodili plavky a vyrazili na pláž. Pláže jsou zde, až na výjimky, veřejné, nicméně čisté a bezpečné. Až na jeden den, který připomínal trochu aprílové počasí, jsme měli slunečno. Pár dnů vydatně foukalo a vítr s sebou přinesl i nádherné velké vlny a krásné mušle, začátek a konec dovolené ale byl ve znamení bezvětří a horkého vzduchu. Na pláži byla možnost půjčit si lehátka a slunečníky. My jsme ale pořídili vlastní slunečník, a ještě si ho dovezli do Prahy. Suvenýr neasi.
Jedno odpoledne (kdy foukalo tolik, že už jsme měli písek úplně všude), jsme strávili u bazénu, který patřil našemu hotelu. Na bazén při hledání dovolené nikdy nějak nehledíme, takže podle toho to tak i vypadalo. Takový “zahradní bazének”, ale čistý, osvěžující a hned vedle baru. Večerní podsvícení, jež střídalo neustále barvy, nemělo chybu.


Po večeři jsme se vždycky šli projít po promenádě. Ta vedla kilometry daleko nalevo i napravo od hotelu. Zatímco nalevo, dva nebo tři kilometry směrem na sever, se nacházela čtvrť vilek, říčka s želvami a dál pak kotvily lodě a jachty, na opačné straně byly veškeré obchůdky, restaurace a bary. Obě strany měly své kouzlo, které jsme zvěčnili na fotkách níže. Hlavně ty poslední dvě, z posledního večera, jsou naše srdcovky.
Párkrát jsme se byli projít i jen tak odpoledne. Calafell je skutečně kouzelný a kdybychom zůstali o něco déle, určitě bychom jej prozkoumali více. Nabízel i malý hrad nebo nedalekou vlakovou stanici, odkud se dalo dále cestovat do Tarragony, Salou nebo Barcelony.


Pochvala patří i celému personálu hotelu. Jejich vstřícnost a laskavost nás mile překvapila, stějně tak přítomnost slečny ze Slovenska za barem (mohli jsme si při objednávání “víc vymýšlet” 😀 ). A smekáme před šéfkuchařem hotelové restaurace – snídaně, obědy i večeře naprosto dokonalé! Trochu to vypadá, že jsme jedli furt to stejný, ale naopak! Za celý týden se ani jednou neopakovala žádná ryba nebo způsob masa, bohatý byl i výběr zeleniny. Snad jediné, čemu jsme zůstali věrni, byl džus z čerstvých pomerančů. Z restaurace byl navíc nádherný výhled na promenádu a pláž.
Týden však utekl jako voda a my se na konci prvního srpnového týdne museli s nádherným Španělskem rozloučit. Ale určitě ne nadlouho. ¡Adiós, España!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek